....پیامک 300048660000357 با ما در ارتباط باشید ....پیامک 300048660000357 با ما در ارتباط باشید ....پیامک 300048660000357 با ما در ارتباط باشید
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
 
بصیرباش
الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصبر
                                                                 
ارتباط با ما
  • پیامک : 30004866000357
      رایاننامه:basirbash90@gmail.com
نویسندگان
پیوندها
آمار وبلاگ
اصفهان - یک استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به برخی سئوالات مطرح شده در جلسه مجلس از رییس جمهوری، گفت: سئوال نمایندگان می توانست رویه ای طبیعی داشته باشد ولی این سئوالات در برخی موارد بوی باج خواهی، مچ گیری و حساب کشی می داد.

حجت الاسلام والمسلمین'مهدی مستاجران' روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهارداشت: واردشدن مجلس از این زاویه به اینگونه مسایل، برای کشور بسیار مضر است.

وی با بیان اینکه سئوال کردن به دو شیوه است، اظهارداشت: یک نوع آن برای روشنگری و رفع ابهامات و نوع دیگر آن برای مچ گیری است.

وی با بیان اینکه سئوال اگر برای روشنگری و رفع ابهام باشد، بسیار عالی و پسندیده و برای نظام اسلامی نیز موثر است، تصریح کرد: اگر سئوال از نوع دوم باشد نه تنها مفید نیست بلکه ضررهایی همچون اعتمادزدایی مردم را بدنبال دارد.

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور اصفهان افزود: سئوال از رییس جمهوری بر اساس نص قانون اساسی حق نمایندگان مردم است ولی مردم انتظار دارند نمایندگان از این حق سواستفاده نکنند.

حجت الاسلام مستاجران با اشاره به اینکه مجلس هشتم روزهای آخر کار خود را سپری می کند، افزود: این نحوه سئوال دراین شرایط زمانی نشان از سیاسی کاری داشت و رییس جمهور هم خود را برای این نحو پرسش آماده کرده بود.

وی با بیان اینکه بسیاری از سئوالات نمایندگان مجلس به مسائل سری نظام باز می گشت، افزود: نمایندگان می توانستند این سئوالات را در فرصت بهتر و در جلساتی غیرعلنی از رییس جمهور بپرسند.

این فعال سیاسی و فرهنگی تصریح کرد: بسیاری از رویه های موجود در این دولت در دولت های قبلی هم وجود داشت ولی به خاطر مصالح نظام اسلامی رسانه ای نشد.

وی با بیان اینکه قوای سه گانه باید از هم مجزا باشد، افزود: پاسخهای رییس جمهور به سوالات نمایندگان مناسب و مسلم بود که دکتر احمدی نژاد در برخی مسایل حساس ورود پیدا نکند.

مستاجران با بیان اینکه برخی از سخنان رییس جمهور درد دل وی با مردم بود، گفت: عملکرد منفی برخی نمایندگان مجلس در مقابل دولت، گوشه هایی بود که در سخنان رییس جمهور دیده می شد.

وی گفت: قوه مقننه می تواند با رفع مشکلات خود جلوتر از قوه مجریه حرکت کند و راهنما و راهگشای فعالیت های اجرایی کشور باشد.

این استاد حوزه و دانشگاه ابراز امیدواری کرد:مجلس نهم با تاسی به رهنمودهای مقام معظم رهبری حرکت کند و بتواند در چارچوب اسلام با شیوه ای اسلامی مسیر رشد کشور را هموار کند.